Блискавка – гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, зазвичай може відбуватися під час грози, виявляється яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом. Струм в розряді блискавки досягає 10-100 тисяч ампер, напруга – мільйонів вольт.

Розряди блискавок представляють велику небезпеку для електричного і електронного обладнання. При прямому попаданні блискавки в дроти, в лінії електропередач виникає перенапруження, що викликає руйнування ізоляції електрообладнання, а великі струми обумовлюють термічні пошкодження провідників. Для захисту від прямого попадання блискавки використовуються громовідводи і грозозахисні троси. Для електронних пристроїв становить небезпеку також і електромагнітний імпульс, який створюється блискавкою.

Захист від блискавок (грозозахист, громозахист) – це комплекс технічних рішень і спеціальних пристосувань для забезпечення безпеки будівлі, а також майна і людей, що знаходяться в ньому. Небезпека для будівель (споруд) в результаті прямого удару блискавки може привести до:

  • пошкодження будівлі (споруди) і його частин;
  • відмови електричних і електронних частин, що знаходяться всередині;
  • загибелі та травмування живих істот, що знаходяться безпосередньо в будівлі (споруді) або поблизу нього.

Зовнішня система блискавкозахисту

Зовнішня система блискавкозахисту являє собою комплекс, що забезпечує перехоплення блискавки і відведення її в землю, тим самим, захищаючи будівлю (споруду) від пошкодження і пожежі. У момент прямого удару блискавки в будівельний об’єкт правильно спроектований і споруджений блискавкозахисний пристрій повинен прийняти на себе струм блискавки і відвести його по струмовідводу в систему заземлення, де енергія розряду повинна безпечно розсіятися. Проходження струму блискавки має відбутися без шкоди для об’єкта, що захищається і бути безпечним для людей, що знаходяться як всередині, так і зовні цього об’єкта.

Монтаж блискавкозахисту, заземлення і системи урівнювання потенціалів є єдиним виходом з цієї ситуації і витрати на нього не йдуть ні в яке порівняння з псуванням дорогої техніки. Комплексна система блискавкозахисту і заземлення є необхідною частиною будь-якої будівлі, що зводиться, будь то виробниче приміщення або заміський будинок.

У загальному випадку зовнішній блискавкозахист складається з наступних елементів:

  • Блискавковідвід – пристрій, що перехоплює розряд блискавки. Виконується з металу (нержавіюча або оцинкована сталь, алюміній, мідь).
  • Струмовідводи – частина блискавковідводу, призначена для відведення струму блискавки від блискавкоприймача до заземлювача.
  • Заземлювач – провідна частина або сукупність з’єднаних між собою провідних частин, що знаходяться в електричному контакті із землею безпосередньо або через провідне середовище.

Монтаж блискавкозахисту включає в себе весь комплекс робіт по влаштуванню блискавковідводів і струмовідвідних спусків, різних розрядників і заземлюючого контуру.

Висококваліфіковані фахівці компанії «Енергетик» нададуть повний спектр послуг «під ключ» по монтажу блискавкозахисних споруд, починаючи від проекту і закінчуючи пусконалагоджувальними роботами. Клієнти можуть замовити акти на всі види виконаних робіт при здачі об’єкта в експлуатацію.