Системи протидимного захисту (або системи димо- та тепловидалення) є важливою складовою протипожежного захисту. Завдяки правильно розробленим та змонтованим  СПДЗ покращуються умови евакуації людей під час пожежі, покращується умови гасіння пожежі на ранніх стадіях, знижується вплив високої температури на конструкційні елементи будинків під час пожежі та зменшуються збитки, спричинені продуктами термічного розкладу та гарячими газами.

СПДЗ може складатися з різних компонентів, а саме:

  • Димовидалення, що видаляє продукти горіння з приміщень, або коридорів та холів;
  • Підпір повітря, що створює незадимлюваний простір на шляхах евакуації, евакуаційних сходових клітках, ліфтових шахтах, тамбур-шлюзах, ліфтах для транспортування пожежних підрозділів;
  • Компенсація димовидалення (заміщення диму), що подає чисте повітря у простір, який зазнає впливу пожежі, розташованої нижче від рівня шару диму;
  • Скидання надлишкового тиску, що дозволяє відкривати двері на шляхах евакуації, не зважаючи на роботу підпору повітря;
  • Видалення газів після пожежі, що видаляє гази після спрацювання системи аерозольного або газового пожежогасіння.

Для одноповерхових будівель, зазвичай, є доцільним розглядати системи с гравітаційним (природнім) димовидалення, за рахунок клапанів у покрівлі. У більшості інших випадків, більше підходить система з примусовим (механічним) димовидалення, що забезпечується встановлення вентиляторів димовидалення, розводки повітропроводів з необхідною вогнестійкістю, клапанів та димоприймальних пристроїв. За необхідністю, можливе поєднання систем, коли на верхньому поверсі будівлі використовується гравітаційне димовидалення, а на інших – примусова система, або поєднання системи вентиляції та димовидалення.

Слід зауважити, що СПДЗ є складним комплексним рішенням, який не можна розглядати окремо від інших протипожежних систем, та вибір конкретних рішень залежіть від багатьох факторів. Спеціалісти ПП «Енергетик» зможуть досягти найкращого результату за побажаннями Замовника, його архітектурними, конструктивними та інженерними рішеннями, виконати повний спектр послуг, починаючи від концепту, проекту стадій П, Р, проходження експертизи, монтажу, пусконалагоджувальних робіт, введення в експлуатацію та сервісного обслуговування (як гарантійного, так і післягарантійного).